Причини руйнування причалів льодом
Існують дві основні причини руйнування причалів льодом:
1) Ушкодження від піднімання і опускання льоду найчастіше виникають при коливаннях рівня води (льоду) під час ранкового та вечірнього скидання води греблями ГЕС. Палі причалів настільки сильно вмерзают в лід, що при підйомі рівня води, висмикується льодом з грунту. Коли вода спадає, лід вже не може повернути палю на місце і відколюючись залишає крижані кільця. З часом паля знову вмерзает в лід і руйнування триває. Цей процес можна спостерігати на Дніпрі в районі Кончі-Заспи та Осокорків, де коливання рівня води і льоду щорічно руйнують численні причали, елінги, містки і ліфти для яхт.
До високої вартості ремонту причалу додається ще й дискомфорт від тривалої роботи ремонтних бригад та спецтехніки на ділянці.
Найкращий захист від вертикального виривання льодом — створення зони вільної від льоду безпосередньо під причалом. Створити її можна за допомогою запобігають обмерзанню, який повністю розмиє лід навколо паль і зменшить товщину льоду навколо всього причалу, допомагаючи знизити ризик пошкодження від льоду. Правильно встановити антиобледенитель допоможе Керівництво по установці Ледоеда
2) Тиск створюване розширенням і рухами льоду поширене явище на великих водоймах (водосховища, озера). Чим більше водойма, тим більше ризик пошкодження причальних конструкцій горизонтальним зміщенням льоду. Тиск льоду зазвичай руйнує або найближчу до берега частина причалу, або поступово, починаючи з його кінця, як показано на рисунку.
Якщо горизонтальне зміщення льоду істотно переважає над вертикальним, необхідно створити перед причалом буферну зону, вільну від льоду, як показано на малюнку вище. Для цього, антиобледенители крепяться до плавучих платформ на відстані 20-25 метрів один від одного. Кріпити Ледоед до платформи можна під різними кутами. Така схема установки також допоможе захистити причал не тільки від розширення льоду, але і зменшить ризик пошкодження під час весняного сходження, коли швидкість зсуву крижин збільшується.
Приємним бонусом є велика кількість риби у розмороженої зоні. Область навколо промоїни насичується киснем, куди риба заходить «на подихати». Наявність зон, вільних від льоду допомагає уникнути масової загибелі риби від нестачі кисню і здавлювання льодом. Наявність розморожених зон дозволяє уникнути подібних ситуацій виникла взимку 2010/2011, коли надмірний скид води вбив всю рибу на мілководних ділянках Київського моря.
- 4 основних типи водоростей у ставкуДізнайтеся про типи водоростей, які ви, можливо, повинні контролювати в своєму ставку, щоб він залишався здоровим і чистим.Повна версія статті
- Як очистити ставок від мулу. Практичне керівництвоУ цій статті розповімо, як боротися з утворенням мулу у вашому ставку, водоймі або озері. Розповімо про причини і процеси, які призводять до утворення мулу.Повна версія статті