Продавець Інтернет-магазин "Льодо-їд" розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
33 відгуків
Аераційні системи для рибних господарств та ставків

Як очистити ставок від мулу. Практичне керівництво

Як очистити ставок від мулу. Практичне керівництво

Якщо у вас є ставок, ви, мабуть, помітили зеленувато-чорний брудний шар на дні водойми. Якщо ваш ставок молодий, це може бути великою проблемою, але в міру старіння вашого водоймища ви почнете помічати, що шар стає все товщі, покриваючи дно. У якийсь момент шар мулу стає таким товстим що, камені і пісок, які колись були видні, тепер ховаються під його товщею. Також ви можливо помітили неприємний запах тухлих яєць, під час весняного та осіннього періоду, або коли плаваєте або робите інші дії, які порушують донний шар. Що ж, у вашому водоймі скупчився пристойний шар мулу. Давайте розберемося, чому це відбувається? І що з цим можна зробити?

Що таке донний мул?

Донний мул - це скупчення не згнилих органічних матеріалів, які з часом накопичуються у вашому ставку, змішаних з неорганічними матеріалами, такими як пісок, глина і земля. Органічний матеріал включає в себе відходи тваринного походження, недоїдений корм для риб, листя і траву, мертві водорості, добрива, жир та олія із стоків і т. д. Коли ці органічні матеріали осідають на дні ставка, починається процес розкладання. Процес розкладання вимагає кисню, який витягується з води. У той час як невеликі кількості органічного матеріалу не викличуть проблеми, великі скупчення можуть значно зменшити кількість кисню в нижній частині ставка, що призведе до утворення бескислородного шару води і в результаті утворення мулу на дні вашого ставка. В безкисневій шарі процеси розкладання зупиняються, і поступово шар мулу буде продовжувати зростати, так як у водоймі залишиться більше органіки. Можна назвати це порочним колом. З-за створення бескислородного шару бактерії, які переробляють іл, замінюються небажаними анаеробними бактеріями, які виробляють сірководень. Сірководень є причиною неприємного запаху гнилі яєць, який ви помічаєте, ворушачи дно водойми.

Накопичення мулу є частиною природного процесу будь-якого водоймища. Якщо пустити цей процес на самоплив, ставок поступово перетвориться з здорового та чистого в застійний і эвтрофный. Повільно заполняясь мулом, ставок в результаті перетворюється на водно-болотні угіддя. Основна мета догляду за ставками полягає в тому, щоб підтримувати ставок в здоровому стані і запобігати цикл щорічного відкладення мулу.

Що можна зробити щоб очистити ставок від мулу?

Необхідно контролювати накопичення мулу, щоб підтримувати водойма в здоровому стані, і існує безліч доступних варіантів як це зробити:

1) Скорочення кількості органічного матеріалу, що потрапляє у ваш ставок – це ваша перша лінія оборони.

Надмірне удобрення землі навколо вашого ставка, призводить до потрапляння добрив у воду. Висока концентрація добрив у воді призводить до зростання водоростей і небажаного цвітіння водойми. Водорості і зоопланктон, відмираючи, опускаються на дно. Потрібно обрізати і видалити гілки мертвих дерев і рослин, які знаходяться всередині і навколо вашого ставка, видалити листя і довгу траву, які нависають над вашим ставком.

 

 

2) Встановіть систему аерації.

Як згадувалося раніше, процеси розкладання, які відбуваються на дні, вимагають великої кількості кисню. Додавання донної, або поверхневої аерації забезпечить здоровий рівень кисню у вашому ставку і прискорить процес розкладання органічних залишків. Донні аератори для ставка TwinAero, поверхневі аератори або аераційні фонтани - це відмінний вибір. На нашому сайті ви знайдете безліч варіантів аераторів залежно від особливостей вашого ставка і ваших естетичних уподобань.

3) Нарешті, переконайтеся, що у вашому ставку багато корисних бактерій.

Точно так само, як травна система людини, ставку потрібні правильні культури бактерій, щоб переробляти органіку в своїй екосистемі. Бактеріальний препарат Macro-Zyme - це суміш корисних для вашого ставка факультативних бактерій, які будуть поглинати надлишки органічних речовин у вашому ставку, зменшувати шар мулу і приберуть неприємні запахи. Бактеріальний препарат MACROZYME абсолютно безпечний для риби і при правильному використанні дасть значний результат вже через два тижні. Також при використанні препарату вода у водоймі стає більш прозорою, що прискорює процеси фотосинтезу.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner