Продавець Інтернет-магазин "Льодо-їд" розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
33 відгуків
Аераційні системи для рибних господарств та ставків

4 основних типи водоростей у ставку

4 основних типи водоростей у ставку

Водорості в ставку - найбільш недооцінена частина екосистеми вашого ставка.

Ви напевно напевно зараз ставите , а хіба водорості не шкідливі для ставків? Відповідь на це питання «і так, І ні». Занадто багато водоростей, безумовно, шкідливо. Це виглядає жахливо, вбиває ваш ставок і може пахнути дуже погано. Але в потрібних кількостях це дуже корисно для вашого водоймища і всіх його мешканців.

 

Є 4 найбільш поширених типів ставкових водоростей про яких вам варто знати:

- Зелені водорості,

- Нитковидні водорості,

- Синьо-зелені водорості,

- Харовые водорості

Деякі з них смертельні для ставків, в той час як інші можуть реально допомогти зробити його краще. Вони додають кисень у воду, годують тварин, а деякі можуть навіть зробити більше.

Да, часто ці рослини можуть рости дуже швидко, і якщо з ними нічого не робити, вони доставляють чимало турбот. Ми бачили багато ставків наших клієнтів, повністю заповнених водоростями, і це не добре. Клієнти часто кажуть нам, що це перетворює їх прекрасний рай в незручне більмо на оці.

Ніхто не заслуговує цього, і ви не повинні допустити, щоб це трапилося з вашим ставком.

Ваш перший крок, як і повинно бути в більшості випадків, Перед тим як щось робити, варто розібратися з чим ви маєте справу. Знання того, з яким типом водоростей ви зіткнулися, може допомогти вам підготуватися до цього і навіть запобігти їх появі.

1. Зелені водорості (планктон)

Насправді кількість водоростей даного типу буде корисно вашому ставку, це зробить його більш здоровими! Ну... , в невеликих дозах.

Зелені водорості забезпечують кисень, поживні речовини і є джерелом їжі для мешканців ставка. Вони також обмежують кількість світла на дні ставка, що перешкоджає повного заростання ставу водоростями. Коли поживних речовин стає дуже багато, це стає проблемою.

Ці маленькі мікроорганізми не є проблемою, поки їх не стане занадто багато. При відсутності достатнього водообміну між шарами води ваш ставок може виявитися коричневим, зеленим, синьо-зеленим або десь посередині.

Ви можете запобігти зацвітання водойми зеленими водоростями з допомогою хорошої системи аерації. Завдяки донному аератора поверхневий шар води не буде перегріватися за рахунок водообміну з донними (більш холодними) шарами.

 

2. Нитковидні водорості

Цей тип ставкових водоростей також відомий як ставкова тіна або мох, головним чином тому, що вони саме так і виглядають.

Можливо, ви помічали довгі схожі на нитки водорості, які піднімаються на поверхню вашого ставка і збиваються в неприємні ворсисті грудки. Це схоже на те, ніби хтось накинув ковдру на ваш ставок, тільки не в хорошому сенсі.

Якщо в ставку буде занадто багато ниткоподібних водоростей, це завдасть шкоди ставку. Але в помірних кількостях це дуже корисно. Нитковидні водорості допомагають насичувати воду киснем і годують практично всі види ставкових тварин.

Занадто велика кількість таких водоростей заблокує потрапляння сонячного світла і в цілому знизить якість води. Вони зазвичай ростуть біля країв і на дні вашого ставка, а збігом часу піднімаються на поверхню.

Передчасна профілактика набагато простіше, ніж видалення водоростей коли вони вже виросли (на відміну від випадку з зеленими водоростями). Регулярно вносите бактеріальний препарат у воду (наприклад MacroZyme MZ8). Бактерії з даного препарату переробляють плаваючі у воді мікроелементи які споживає даний тип водоростей. Якщо ж нитковидні водорості вже виросли, тоді їх слід механічно зібрати за допомогою граблів або інших пристосувань.

3. Синьо-зелені водорості (ціанобактерії, цианофиты)

У даного виду є багато імен, але це тому, що це зовсім не звичайні водорості. Синьо-зелені водорості, або як їх ще називають, ціанобактерії що то середнє між бактерією і водоростями.

Представник даного виду може мати безліч кольорів: синьо-зелений, червоний, коричневий і жовтий. Незалежно від кольору синьо-зелені водорості однаково шкідливі для вашого водоймища.

Основна причина появи цього типу водоростей - це низька якість води в ставку. Погана фільтрація, занадто багато риби і недолік кисню - ось лише кілька прикладів того, що може викликати цвітіння синьо-зелених водоростей. Синьо-зелені водорості також видають неприємний запах.

Ми не рекомендуємо торкатися воді, якщо ви думаєте, що ваш ставок покрився цианобактериями. Контакт з цианобактерией може викликати захворювання у людини.

Хоча це звучить погано, пам'ятайте, що цей тип водоростей хороший для вашого ставка в помірних кількостях, оскільки утворює велику кількість кисню. І в будь-якому навіть самому здоровому ставку ціанобактерії присутні, просто в невеликих кількостях.

Основной способ борьбы с синезелеными водорослями - это аэрация + бактерии для очистки воды. Аэрация не убивает сине-зеленые водоросли (цианобактерии) напрямую, но очень сильно усложняет им жизнь. Во-первых, создает условия, в которых развиваются организмы антагонисты, которые не дают синезеленым доминировать. Во-вторых, аэрация вместе с бактериями, перерабатывающими органику, снижает количество доступных в объеме воды питательных веществ, в том числе снижается уровень углекислого газа, который очень важен для роста цианобактерий. В-третьих, создается поток воды, в котором им сложнее развиваться, чем в стоячей воде.

4) Харовые водоросли

Харовые водоросли, или, как их еще называют, харофиты, или лучицы, представляют собой совершенно своеобразные крупные растения, резко отличающиеся от всех остальных водорослей. При беглом взгляде они скорее похожи на некоторые высшие растения: на хвощ или водяное растение роголистник.

Харовые водоросли выступают кормом для рыбы, они фильтруют загрязняющие вещества, насыщают воду кислородом и помогают удерживать осадок, который может делать воду мутной.

При занадто великій кількості даного типу водоростей в ставку, найефективнішим способом боротьби буде зарыбливание водойми. Підводні мешканці із задоволенням з'їдять надлишки даної водорості. Але пам'ятайте при зарыбливании у воді має бути достатня кількість кисню.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner