Продавець Інтернет-магазин "Льодо-їд" розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
33 відгуків
Аераційні системи для рибних господарств та ставків

Як аерація ставка вирішує проблеми зацвітання водойми влітку

Як аерація ставка вирішує проблеми зацвітання водойми влітку

Аерація є невід'ємною частиною всієї вашої ставкової екосистеми, а також інструментом для ефективного управління зростанням водних рослин. Найважливішою перевагою додаткової аерації у вашому ставку є захист від вимирання водних рослин від зацвітання. Аерація також може допомогти обмежити кількість рослин, які ростуть на поверхні і обмежують проникнення сонячного світла і розщеплення поживних речовин.

 

Є багато видів водних рослин, які можуть створити неприємності вам і вашому ставку. Існує кілька ефективних способів вирішення цих проблем, будь то біологічні, фізична зміна середовища у ставку або хімічна обробка. Хімічна обробка дуже популярна, тому що вона вимагають менше зусиль, ніж фізичне видалення рослин, працює швидше, ніж більшість біологічних обробок, і не така масштабна, як зміна середовища у ставку. Хімікати легко вб'ють водні рослини будуть досить ефективні при цьому. Але в цьому методі є ряд серйозних недоліків.

 

Коли рослини починають відмирати, водойми необхідна аерація. Мертві залишки рослинності починають розкладатися бактеріями на дні. Процес розкладання може відбуватися аеробно (з киснем) або анаеробно (без кисню). Поки у воді є доступний кисень, це буде відбуватися аеробно. Це добре, тому що аеробне розкладання відбувається швидше і створює менш шкідливі побічні продукти процесу. Тим не менше, процес витрачає багато доступного розчиненого кисню у воді, набагато швидше, ніж це може бути додано природним шляхом у більшості випадків. Як тільки запаси кисню виснажуються, розкладання переключається на анаеробний процес, при якому виділяється сірководень і без кисню риби та інші водні організми гинуть.

Наявність додаткової аерації в ставку до, під час і після допоможе перемішати товщу води і з усіма хімічними речовинами, підвищити їх ефективність. В результаті доданий кисень забезпечить аеробне розкладання і забезпечить достатню кількість розчиненого кисню для вашої риби, щоб вижити під час даного процесу.

Рух води на поверхні, викликане аератором для ставка, також важливо в битві з небажаними водними рослинами. Створення руху води і хвиль допомагає усунути застійні ділянки акваторії, де водні рослини починають цвісти. Перемішування також допомагає заломлювати частина вхідного сонячного світла, обмежуючи кількість світла для рослин.

 

Аерація та перемішування також дає можливість газам виходити з води. Під час процесу аеробного розкладання використовується кисень. Побічним продуктом цього процесу є вуглекислий газ, який є ключовим компонентом росту рослин і використовується під час фотосинтезу. Переміщення води на поверхню донних шарів, викликане аерацією, забезпечує контакт з атмосферою донних шарів води для «відводу» вуглекислого газу. Рівень вмісту вуглекислого газу у воді може бути набагато вище, ніж в повітрі, тому, коли вода піддається впливу повітря, вуглекислий газ покидає зону з високою концентрацією води до зони з більш низькою концентрацією, повітря. Деякі живильні речовини у воді також є летючими і можуть виходити при контакті води з атмосферою.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner