Продавець Інтернет-магазин "Льодо-їд" розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
33 відгуків
Аераційні системи для рибних господарств та ставків

Поверхнева аерація або донна. Що вибрати?

Поверхнева аерація або донна. Що вибрати?

Якщо ви вже знаєте, наскільки сильно аерація покращує якість води в озерах і ставках, залишається вибрати тип аератора для свого конкретного водоймища або рибного господарства. Сьогодні ми розповімо, як вибрати аератор для ставка. Незважаючи на те, що існують десятки видів аераторів, всі вони зводяться до двом основним принципам:

 

1. Ми поміщаємо пухирець повітря у воду, де він розчиняється (Донний аератор)

1. Ми поміщаємо крапельку або струмінь води в повітря, де вона насичується киснем (Поверхневий аератор)

Основна функція будь-якого аератора, незалежно від принципу його роботи – це газообмін. Є багато способів зробити це, і в різних ситуаціях різні конструкції працюють краще.

Існує два основних типи аерації: Поверхнева і донна.

Кожен ставок відрізняється, і кожне застосування унікально, тому просто сказати, що один тип аератора завжди краще, було б занадто спрощеним і неточним.

Поверхнева аерація краще всього підходить для дрібних ставків або коли швидко потрібна велика кількість кисню. Поверхневі плаваючі аератори разбрызгивавшего типу фізично розривають і розбризкують воду, створюючи велику площу дотику поверхні з атмосферою для газообміну. Такий метод швидко додає велику кількість кисню у воду і ідеально підходить для застосування на мілководді, оскільки поверхневі аератори можуть працювати на мінімальних глибинах води. Як правило, ми рекомендуємо аерацію поверхні в ставках глибиною до 1,5 метрів.

 

Донная аэрация лучше всего подходит для более глубоких водоемов и озер. Во-первых, чем дольше пузырек всплывает, тем больше он растворяется. Во-вторых, при определенных формах донного распылителя пузырьки воздуха, поднимаясь через толщу воды, подхватывают огромное количество «мертвой» донной воды и переносят ее на поверхность, где вредные газы (в основном соединения серы и метан) выходят в атмосферу, а кислород попадает в воду. Эффективность этого типа аэрации прямо пропорциональна количеству воды, которую пузырьки прокачивают. Таким образом, эффективность такой системы зависит от глубины водоема, и чем глубже размещен каждый распылитель, тем больше воды он может поднять на поверхность. Обычно мы рекомендуем устанавливать подводный аэратор в прудах глубиной более 1,5 метров.

Например, распылитель RAD-BASE установленный на глубине 6 метров прокачивает 26 тыс м3 воды в сутки. Если такой же распылитель установить на глубине 2 метра, то он прокачает меньше, примерно 5 тыс метров куб. в сутки. Таким образом, эффективность будет меньше в 5 раз.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner