Продавець Інтернет-магазин "Льодо-їд" розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
33 відгуків
Аераційні системи для рибних господарств та ставків

Прозорість води у водоймі, рівень pH і жорсткість води.

Прозорість води у водоймі, рівень pH і жорсткість води.

Проблеми прозорості води у водоймищі можуть виникнути по цілому ряду причин, але незалежно від причини, ставок з каламутною і брудною водою, не такий привабливий, як чистою і прозорою. Не дивлячись на те, що каламутна вода погано виглядає з естетичної точки зору, низька прозорість води в деяких випадках може мати переваги, такі як блокування ультрафіолетового світла, необхідного для життя занурених у воду рослин, і, таким чином, обмежується зростання деяких рослин. Але, не дивлячись на це, більшість власників ставків воліли б мати чисту і прозору воду.

Погана прозорість може бути результатом як органічних, так і неорганічних матеріалів. Найбільш поширеними органічними матеріалами є планктонні водорості і зважені органічні речовини, такі як органічні сполуки, які знаходяться в ставку або вимиваються в ставок з навколишніх територій. Дослідження показують, що вода в ставку, яка належним чином насичена киснем, може насправді забезпечити осідання цих органічних сполук швидше, ніж ставки без належної аерації. Якщо питання прозорості пов'язані з живими планктонними водоростями, то для видалення їх з товщі води може знадобитися хімічна обробка.

 

Проблеми прозорості води через неорганічного матеріалу часто пов'язані з глиною. Частинки глини дуже маленькі, що робить їх ідеальним сировиною для фарбування ставка. Однак, будучи настільки маленьким вони можуть залишатися в товщі води протягом довгого часу і не опускатися на дно. Кращий спосіб прибрати такі частинки – використовувати спеціальний флокулянт для зв'язування дрібних частинок і осадження їх на дно. Флокулянти також можуть допомогти зв'язати і опустити на дно фосфор, звільняючи водний шар від поживних речовин, які підтримують зростання водоростей.

 

Нарешті, каламутність води може бути викликана фарбуванням води. Якщо ваш ставок оточений великою кількістю дерев, або вода до нього поступає з лісової місцевості. Якщо ви знаходитесь в лісовому районі, де є велика кількість листяних дерев (наприклад, дубів і горіхів) у воді може міститися багато таниновой кислоти, яка забарвлює воду в темно-коричневий колір, майже як нефільтроване пиво. В цьому випадку мало що можна зробити, щоб освітлити забарвлену воду. Важливо знати, що забарвлена вода не завдає ніякої шкоди вашому ставку.

 

 

Рівень pH

Рівень pH являє собою числове значення, яке вказує на відносну кислотність або лужність води за шкалою від 0 до 14, з нейтральним значенням 7. Якщо рівень рн нижче 7 – це кисла вода. Якщо ж рівень pH вище 7, то така вода називається лужна. Більшість ставкових організми воліють рівні рН від 6,5 до 9. Рівні рН у водоймі може щодня коливатися і визначаються складними взаємозв'язками між вуглекислим газом, жорсткістю води, лужністю, фотосинтезом і наявністю кисню. Якщо нормальний рівень pH не підтримується, це може призвести до негативних наслідків у вашому ставку.

 

Лужність або лужні матеріали, такі як карбонати, гідроксиди, фосфати і бікарбонати, поширені в навколишньому середовищі водойми. Лужність - це буферна ємність ставка чи озера. Ця буферна здатність важлива для того, щоб рівні pH залишалися постійними навіть при введенні кислот з неточкових джерел забруднення і кислотних опадів. З рівня pH занадто кислий, вапно є звичайною добавкою для відновлення pH до нормального рівня. Підтримання здорового рН вашого ставка допоможе усім мешканцям у ставку процвітати.

 

Протягом доби рівень рН може бути змінена. Оскільки рослини вночі виділяють СО2 , рН знижується і вода стає більш кислою. Протягом дня, коли CO2 використовується рослинами в процесах фотосинтезу, вода може стати більш лужною і рівень pH підвищиться. Придушення цих коливань pH за допомогою вапна може допомогти зберегти більш рівномірний рівень pH, що призведе до покращення загального стану та здоров'я риби.

 

Рівень pH також може впливати на популяцію корисних бактерій і процес розкладання органічних решток в ставку. Більшість бактерій не може вижити в надмірно кислій воді. Перед внесенням бактеріальних препаратів обов'язково перевірте допустимий рівень pH на етикетці(зазвичай рівень pH повинен бути в межах 5,5-8,5). Якщо ваш ставок кислий (рівень pH нижче), вам, можливо, доведеться розглянути питання вапнування до внесення бактерій.

 

Жорсткість води

Жорсткість води - це сума розчинених у воді двовалентних іонів. Найпоширенішими причинами високої жорсткості води є карбонат кальцію та магнію. Жорстка вода може знизити ефективність хімічної обробки водоростей і водних рослин. Також така вода може обмежити ріст планктону і риби у вашому ставку.

Існує не так багато практичних рішень для жорсткої води у вашому ставку. Однак керуючому ставком може знадобитися приготувати суміш для обприскування з різною кількістю поверхнево-активних речовин, щоб правильно обробити ставкові бур'яни, якщо ви виберете хімічний підхід.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner