Продавець Інтернет-магазин "Льодо-їд" розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
33 відгуків
Аераційні системи для рибних господарств та ставків

5 Міфів про бактерії для очищення ставу

5 Міфів про бактерії для очищення ставу

Бактеріальні препарати для очищення ставка – це ефективний засіб у випадках, коли ваше водоймище, ставок або озеро сильно зацвітає в жаркі літні місяці і починає видавати неприємні запахи болота, а вода стає каламутною. Також бактерії активно переробляють відкладення мулу на дні.

Враховуючи кількість різних брендів і типів бактерій для очищення ставка на ринку, досить складно зрозуміти, чому всі вони один від одного відрізняються. Гірше, якщо якісь з них ви вже спробували, але це не принесло помітного результату і у Вас склалося враження, що бактеріальні препарати для очищення ставу просто не працюють. Нижче ми поговоримо про маркетингових міфах, які використовують ті, кому продати важливіше, ніж отримати результат.

 

Міф №1 – Всі бактерії однакові, відрізняється тільки етикетка.

Дійсно, є невелика кількість штамів бактерій, які добре переробляють органіку в ставку і більшість препаратів – це суміш одних і тих же штамів. Однак відмінність у тому, що додано в суміш. В порошку крім бактерій завжди є наповнювач або субстрат і ключова різниця між препаратами для очищення води різних брендів в тому, скільки живих колонієутворюючих одиниць бактерій (КУО) знаходиться в одному грамі порошку. Тобто наскільки бактерії розбавлені субстратом. Концентрація бактерій у кожному грамі препарату MACROZYME величезна – 3 мільярди КУО/г. Це 3 трильйони бактерій у кілограмі. У більшості схожих препаратів ДЕЩО менше 1 мільярда і засипати їх у воду потрібно в кілька разів більше.

Міф №2. Бактерії для переробки мулу анаероби, а значить, їм не потрібен кисень.

Штами бактерій, що переробляють органіку і іл у водоймі, дійсно є анаеробами і можуть переробляти органіку при низькому рівні розчиненого кисню у воді, АЛЕ при добрій аерації і циркуляції вони це роблять у 5 разів активніше. Крім активності вони ще й розмножуються швидше. У насиченій киснем воді бактерія ділиться кожні 15 хвилин і відбувається вибухове зростання популяції і бактерії-антагоністи, що поїдають бактерії, не встигають за зростанням кількості бактерій. Крім того, бактерії не вміють плавати і тому не можуть самостійно поширюватись по стоячему ставку. Так що якщо у ставку немає циркуляції, то потрапити в донні шари бактерії самостійно не зможуть. Після внесення бактерій аератор в ставку повинен бути включений цілодобово як мінімум перші 72 години. Інакше це марна трата грошей з мінімальним результатом.

Міф №3. Рідкі бактеріальні препарати для ставка краще сухих

Рідкі бактеріальні препарати краще лише в одному випадку – коли ви приїхали на завод, купили і на наступний день вилили у водойму. У реальному житті рідкі бактерії після виходу з заводу доставляються в контейнерах по суші і морю, переохолоджується і перегріваються, зберігаються місяцями на складах (іноді відкритих) і до моменту потрапляння в ваш водойму від мільярдів живих бактерій мало що залишається. У якісних ж порошкових препаратах бактерії знаходяться в сплячому стані і менш чутливі до перепадів температур при транспортуванні. Бактеріальний препарат MacroZyme може зберігатися на полиці не менше 2 років. Ми доставляємо бактерії з США невеликими партіями кілька разів за сезон і тільки авіа доставкою.

 

Міф №4 Бактерії для очищення ставу поїдають водорості.

Бактерії для очищення ставу не поїдають водорості безпосередньо. Вони виїдають поживні речовини з об'єму води і уповільнюють зростання водоростей за рахунок того, що відбирають у них їжу. Крім того, вони прибирають плаваючі останки органіки, на якій активно розмножуються планктонні синьо-зелені водорості. Саме по цьому, якщо на дворі серпень і ставок вже заріс, то водорості бактеріальний препарат забрати не зможе, але відмінно впораються з неприємним запахом гниючої органіки і зробить воду прозоріше. На наступний сезон варто почати вносити бактерії, як тільки вода прогріється вище 13 градусів. Аератор повинен працювати цілодобово і цілорічно, в т. ч. взимку.

Міф №5 Бактерії працюють взимку

Технічно це правда, але на практиці «зимові бактерії» - це маркетинговий трюк. Деякі штами дійсно переносять холод, але активність бактерій практично нульова. Набагато важливіше, щоб взимку працював донний аератор і створював промоїну в воді, через яку будуть виходити шкідливі гази отруйні організми під льодом. Препарат для очищення водойми Макрозим активно працює при температурах вище 13°С і точно так само працюють всі інші бактерії для переробки органіки у воді в не залежності від бренду.

 

Якщо Ваш ставок, озеро або водойму забруднився, і ви не знаєте, як його очистити, дзвоніть нам. Наші фахівці нададуть детальну консультацію, а також допоможуть з підбором аератора і бактерій для очищення ставу.

Також ви можете замовити один з наших готових комплектів для очищення ставу, в якому ви знайдете все, що вам потрібно для відновлення озера.

 

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner