Продавець Інтернет-магазин "Льодо-їд" розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
33 відгуків
Аераційні системи для рибних господарств та ставків

Боротьба зі старінням водойми

Боротьба зі старінням водойми

Існує кілька способів уповільнити процес старіння водойми або навіть повернути його назад.


1. Очищення водойми земснарядом
Перший, доволі дорогий і трудомісткий, але високоефективний спосіб – це днопоглиблення. Днопоглиблення – це фізичне видалення мулу і грунту з дна озера або ставка з допомогою земснаряду або екскаватора. Земснаряд очищає дно водойми від органічних залишків і шкідливих речовин, які відкладалися впродовж багатьох років. На жаль, такий метод вимагає багато часу і грошей. Для виконання такої очистки знадобиться велика відкрита місцевість біля водойми для під'їзду спецтехніки, а також висушування мулу після його видалення з водойми.

  

2. Видалення водоростей водойми

Іншим способом є фізичне видалення водоростей і інших рослин з водойми до того, як вони відімруть і почнуть розкладатися і надалі перетворяться в новий шар донного мулу. Рослини можна підрізати, висмикувати або викопувати, але дуже важливо далі витягти їх з води і прибрати досить далеко від водойми, що б дощ чи вітер не могли їх змити або здути назад. Такий спосіб очищення займе багато часу, але не потребує значних грошових витрат. В результаті ви сповільніть процес старіння водойми, але таку процедуру, можливо, доведеться повторювати кілька разів на рік.

3. Установка системи аерації
Даний спосіб вимагає найменші трудовитрати, але дає стабільний довгостроковий результат. У водойму встановлюється система аерації, і вносяться спеціальні бактерії для очищення водойми. В результаті у воді виникають умови, які перешкоджають надмірному зростанню водоростей і зберігають водойма молодим.
Система аерації буде насичувати водойма необхідним киснем. Слід зауважити, що насичення води киснем приносить користь не тільки риби, але також прискорює процеси розпаду. У насиченій киснем воді розмножуються аеробні бактерії, які значно швидше розкладають біологічні останки, ніж анаеробні бактерії (бактерії які не споживають кисень). Завдяки кисню і внесених бактерій, органічні рештки, які накопичилися протягом багатьох років, почнуть розкладатися значно швидше. Поступово шар донного мулу почне зменшуватися завдяки процесам биоаугментации. Биоаугментация — це процес перетворення органічного мулу на дні ставка в двоокис вуглецю, яка потім виходить з води в атмосферу. Простіше кажучи, бактерії будуть поглинати органічний мул, і виробляти з нього вуглекислий газ і мінерали.

Если углекислый газ останется в воде, его начнут потреблять растения в процессе фотосинтеза, что приведет к интенсивному росту. Однако при контакте воды с атмосферой происходят процессы газообмена, вовремя которых углекислый газ выходит из воды. Вот тут появляется еще одно преимущество систем аэрации, поскольку при насыщении воды кислородом, из воды будет вентилироваться лишний углекислый газ. Так само система аерації буде створювати циркуляцію води, від дна водойми на поверхню що також буде сприяти вентиляції двоокису вуглецю з води, а також перешкоджати зростанню нових рослин на поверхні водойми.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner